Участь у вебінарі доцента кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами Кравчук Оксани Миколаївни

30 березня 2020 року доцент кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами Кравчук Оксана Миколаївна взяла участь у вебінарі „Академічна доброчесність: робота із закладами повної загальної середньої освіти та ІППО”. Слухачами вебінару були викладачі ЗВО, методисти, учителі шкіл.

Цікавими роздумами щодо поняття „академічна доброчесність” з учасниками вебінару ділилися Тарас Тимочко, координатор Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP та Яна Чапайло, спеціалістка Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. Вони ознайомили слухачів з основними законодавчими аспектами поняття „академічна доброчесність”, наголосили на дотриманні принципів, правил академічної доброчесності в освітньому процесі всіма його учасниками, поділилися так званими кроками щодо розвитку структури академічної доброчесності в навчальних закладах, ознайомили з українськими та міжнародними практиками забезпечення дотримання норм академічної доброчесності в сучасному освітньому середовищі.

Базуючись на опитуваннях викладачів, учителів, студентів, спеціалісти Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні розповіли про проблеми, які зараз існують у цьому напрямку, акцентували увагу на тому, що чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу.

Учасники деталізували своє розуміння основних норм академічної доброчесності, порушень, а також дізналися, як убезпечити себе від пастки „випадкових” порушень, згадали про методичні матеріали та ресурси, що їх розробили в межах реалізації SAIUP та обговорили зі слухачами, як ними користуватися.

Окрему увагу присвятили онлайн-курсу „Академічна доброчесність для вчителів”.

Доречним і цікавим доповненням до сказаного були слайди, що допомогли яскравіше представити пропоновані думки.