Зустріч з представниками філії Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні
(«Лікарі світу»/MdM)

03.11.2020 року на базі Державного закладу «Луганський державний медичний університет» м. Рубіжне, відбулася зустріч, у який взяли участь в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Стогнієв Ю.О., декан факультету післядипломної освіти, доцент Коробко І.С., представники філії Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні («Лікарі світу»/MdM), координатор Стефан Муасен та Юркова І.А., а також лікарі-інтерни 1-2 років навчання.

Зустріч відбувалася з урахуванням усіх необхідних протиепідемічних заходів.

Були розглянуті питання щодо складної ситуації в Луганській області у зв’язку з поширенням захворюваності на Covid-19, обговорені існуючі проблеми, найважливіші з яких:

– необхідність збільшення ліжкового фонду області для хворих за рахунок кількості базових лікарень, що відбулося майже втричі за останні шість місяців;

– відсутність відповідного кадрового потенціалу у відділеннях: лікарів-інфекціоністів, терапевтів, лікарів загальної сімейної практики, анестезіологів, реаніматологів, середнього медичного персоналу тощо;

Представниками Асоціації «Лікарі світу» були запропоновані механізми для залучення лікарів-інтернів для допомоги на базах лікарняних закладів області на час боротьби з коронавірусною інфекцією, підвищення їх кваліфікації шляхом додаткових тренінгів та надання фінансового забезпечення.

Також були розглянуті юридичні аспекти можливості залучення лікарів-інтернів ДЗ «Луганський державний медичний університет» до роботи у відділеннях лікарень області.