Цьогоріч, 16 листопада світ відзначає 25-ту річницю Міжнародного дня толерантності.
Заклик толерантності – рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. У цей день за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку.
Толерантна людина – це людина, яка з повагою ставиться до інтересів, звичок, вірувань інших людей, прагне зрозуміти їх і досягти взаємної згоди без застосування насильства і тиску.
Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами – чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших.
Для досягнення успіху у власному житті, не витрачаючи сил на конфлікти та «побутові війни» кожен з нас може сформувати в собі толерантність як рису характеру, дотримуючись простих правил, а саме:
- бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
- навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
- цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
- зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Як зазначав видатний український кінематографіст і письменник Олександр Довженко: «Людина повинна бути Людиною…». Цей одночасно простий і разом з тим по-філософськи складний і наповнений змістом вислів говорить про те, що кожен з нас має замислитися над своїм ставленням до інших, вміти правильно підтримати ближнього, поважати людей в цілому, прислуховуватися до інших думок, поглядів, сприймати їх такими, якими вони є.
Здатність поводитися толерантно може стати особистісною рисою кожного з нас!
Кафедра іноземних мов
з латинською та українською мовами