З метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів в рамках реалізації грантової угоди, укладеної між громадською організацією «ГОУЛОКАЛ» і Державним Департаментом США, спрямованої на реалізацію проекту «Нарощування та зміцнення наукового, технологічного та інноваційного потенціалу переміщеного університету Луганський державний медичний університет (ЛДМУ)», за якою передбачено обмін досвідом між фахівцями інших закладів освіти і науки та здобувачами освіти ДЗ «ЛДМУ», 12.02.2021 року було проведено онлайн-лекцію за темою: “Як виникає антимікробна стійкість (AMR)? Розвиток, механізми поширення та перспективи на майбутнє” для студентів фармацевтичного факультету.

Захід проведено Ферлінг Юлією В’ячеславівною, сертифікованим проект-менеджером з належної виробничої практики у фармацевтичній промисловості, доктором природничих наук з мікробіології у Лейбніцькому інституті з дослідженя природних продуктів та біології інфекційних захворювань, Інститут Ганса Кньолла (HKI) в Єні, Німеччина.

На лекції обговорювалися питання механізмів стійкості до антибіотиків; взаємозв'язку між детермінантами стійкості виробників антибіотиків, мікроорганізмами навколишнього середовища та клінічними патогенами; огляду альтернативних терапевтичних засобів проти антимікробно-стійких патогенів.

Після отримання захопливої та корисної інформації студенти висловили свої думки та побажання, на основі яких вже плануються теми наступних лекцій. Отже, запрошуємо доєднатися всіх небайдужих та надати свої пропозиції щодо майбутніх заходів.

Кафедра медичної та біологічної фізики,
медичної інформатики та біостатистики.