Головна Новини ректорату Вчена рада Профспілкова організація Факультети Абітурієнтам Foreign students Новини Контакти

Історія університету

Ректорат ДЗ ЛДМУ

Кафедри

Наукова частина

Навчальний відділ

Клінічний відділ

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерська служба

Відділ кадрів

Юридичний відділ

Міжнародний відділ

Планово-фінансовий відділ

Експлуатаційно-технічний відділ

Канцелярія

Інформаційно-обчислювальний центр

Відділ аспірантури та ординатури

Відділ науково-медичної інформації

Адміністративно-господарська частина

Відділ обслуговуючого персоналу

Патентно-ліцензійний відділ

Відділ метрології

Редакційно-видавничий відділ

Комісія з біомедичної етики

Науково-експертна комісія

Рада молодих вчених

Студентське наукове товариство

Спеціалізована вчена рада Д29.600.02

Спеціалізована вчена рада Д29.600.03

Цивільний захист

Антикорупційні заходи

Публічна інформація


Дошка оголошень для робітників

Дошка оголошень для інтернів, курсантів, лікарів

”Національна

”Національна


КАФЕДРА СІМЕЙНОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ, ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Сучасна кафедра Історія кафедри Колектив


Навчально-методична робота

Регіональний круглий стіл з питань впровадження паліативної та хоспісної допомоги 6.09.2018 р.

У м.Харків 6 вересня 2018 року відбулось регіональне засідання круглого столу «Сучасні підходи до використання даних у наданні лікарем паліативної допомоги. Організацію заходу здійснювали Міністерство охорони здоров’я України і ГО «Український центр суспільних даних». В роботі прийняли участь нештатні експерти Департаментів охорони здоров’я Луганської, Полтавської, Донецької, Сумської, Харківської обласних державних адміністрацій, повноважні представники служб соціального захисту цих областей, керівники закладів охорони здоров’я, які надають паліативну і хоспісну допомогу. Луганську область представляв нештатний експерт ДОЗ ЛОДА з напряму паліативної терапії і хоспісної допомоги, голова Луганського обласного відділення ГО «Українска ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», завідувач кафедри сімейної, соціальної, військової медицини та організації охорони здоров’я, к.мед.н, доцент Скляр С.І. Під час роботи круглого столу розглядалися наступні питання: - представлення міжнародної практики роботи з даних у сфері паліативної допомоги; - огляд пропонованих змін до порядку організації та надання паліативної допомоги в Україні; - обговорення практичних проблем у сфері паліативної допомоги; -отримання коментарів і пропозицій для вдосконалення підходів, з урахуванням практичного досвіду українських фахівців.

В ході обговорення питань порядку денного, відбувся обмін набутим досвідом реалізації рекомендацій щодо подальшого впровадження і вдосконалення організації надання паліативної допомоги в закладах охорони здоров’я і в стаціонарі вдома.

В зв’язку з тим, що надання паліативної допомоги має законодавчі гарантії державного фінансування (Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017р. №2168-VIII), то для здійснення своєї функції Національна агенція здоров’я України (НАЗУ) має отримувати оперативну інформацію про початок, зміст і тривалість паліативної допомоги для перевірки достовірності отриманої інформації, контролю якості та відповідності наданих послуг.

На сьогоднішній, день паліативна допомога розглядається не тільки як допомога наприкінці життя та знеболення для невиліковно хворих. В основу концепції фінансового забезпечення паліативної допомоги взято визначення ВООЗ : «Паліативна допомога – це підхід, який покращує якість життя пацієнтів та їх сімей, що стоять перед проблемами, пов’язаними з хворобою, що загрожує життю, через запобігання і полегшення страждань шляхом ранньої ідентифікації та бездоганної оцінки та лікування болю та інших проблем, фізичних, психосоціальних і духовних.» таким чином, розширюються обсяги медичних послуг, які можуть бути віднесені до паліативної допомоги.

В зв’язку з цим, ведеться розробка наскрізної звітно-облікової форми, додатку до первинної облікової документації № 025/о “Медична карта амбулаторного хворого», № 003/о «Медична карта стаціонарного хворого» та ін. Мета введення додатку – обґрунтування показань для паліативної допомоги, декларування початку, відображення змісту та заходів допомоги, констатація завершення паліативної допомоги. Ця форма буде супроводжувати хворого на всіх етапах (стаціонарному, амбулаторному) надання допомоги і буде документом звітності перед НАЗУ.

Відносно осіб, які будуть вести цю форму, розглядається два варіанта. Перший – заповнюють і ведуть форму, відповідно, контролюють надання паліативної допомоги лікарі, які наказом визначені відповідальними за надання паліативної допомоги в даному лікувальному закладі, зоні відповідальності закладу первинної медико-соціальної допомоги. Другий – проводять паліативну допомогу лікуючі лікарі, а лікар-відповідальний за надання паліативної допомоги контролює і координує цей процес.

Значна увага приділяється індикаторам, за якими НАЗУ буде визначати достовірність даних проведення паліативної допомоги закладами охорони здоров’я. Процес розробки та визначення індикаторів триває, але деякі з них встановлені. Серед таких індикаторів слід зазначити: наявність наказом керівника закладу охорони здоров’я особи, відповідальної за надання паліативної допомоги, наявність у цієї особи відповідної підготовки (циклів спеціалізації, тематичного удосконалення, участі у постійно діючих семінарах та інше, наявність у закладу охорони здоров’я діючої «Ліцензії на провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», і наявність відділення паліативної допомоги, або ліжок у соматичних відділеннях, призначених для надання паліативної допомоги (для стаціонарних закладів).

Перспективною і фінансово ефективною визначено форму надання паліативної допомоги – паліативний догляд. Здійснюється спільно з службами соціального захисту, волонтерськими організаціями. Тому така форма пропонується Вам для впровадження.

Сьогодні паліативна та хоспісна допомога є новою, перспективною галуззю надання медичних послуг. Має простір для втілення Ваших наукових розробок, амбітних планів, прояву своїх гуманістичних ідеалів. Всіх небайдужих запрошуємо до співпраці.- # - # - # - # - # - # - # - # - # -


Відкриття пам'ятного знаку на вшанування пам'яті загиблих під час АТО військових медиків

Кожна війна – це криваві жнива. Вона забирає людські життя, нівечить судьби, несе горе і сльози. Нажаль, в останні два сторіччя, кожне покоління має свою війну. На війні гинуть не тільки військовослужбовці, а і ті, хто покликані рятувати їх життя – військові медики. Радянсько-афганська війна забрала життя 332 військових медиків, з них 46 – офіцерів медичної служби і 183 – санітарних інструкторів. Під час Другої світової війни, радянська сторона втратила 85 тис. медиків, з них 5 тис. лікарів і 70 тис. санітарних інструкторів. Під час проведення АТО на сході України вже загинуло 62 військових медика. За даними МО України, серед них 18 лікарів та медичних сестер, решта – санітарні інструктори, отримали поранення більше 200 військових медиків. За ініціативою особового складу 59 військового мобільного госпіталю, на території госпіталю був збудований пам’ятний знак на вшанування пам’яті загиблих під час АТО військових медиків. Відкриття пам’ятного знаку відбулося урочисто 25 травня 2018 року. На вшануванні пам’яті загиблих військових медиків були присутні представники органів цивільно-військового співробітництва, державної та місцевої влади, громадських організацій Сєвєродонецька, священнослужителі. Як зазначив у своєму виступі начальник 59 мобільного військового госпіталю підполковник Андрій Телефанко, захід є важливим елементом патріотичного і духовного виховання та єднання Збройних Сил України і населення Донбасу.

— На рахунку представників найгуманнішої професії з моменту російської ескалації на сході держави — тисячі врятованих життів. Однак, починаючи з 2014 року 62 військових медика загинули, рятуючи життя своїх бойових побратимів та місцевого населення. Серед тих, хто закарбував навічно свої імена у літопис нашої держави, люди різного віку та уподобань. Зокрема, молодший сержант Ігор Зінич, який за мужність та героїзм, проявлені при обороні Донецького летовища був удостоєний високого звання Героя України (посмертно). Для кожного з них на першому місці була Клятва Гіппократа та військовий обов’язок. І відкриття пам’ятного знаку є не тільки даниною пам’яті полеглим, а й нагадуванням кожному з нас про те, що свій професійний обов’язок ми повинні виконувати і за себе, і за тих, хто загинув боронячи країну від російського агресора, — зазначив підполковник Андрій Телефанко.

На урочистому мітингу щирі слова подяки пролунали від представників військово-цивільної адміністрації області, вищого командування, представників духовенства. В урочистостях прийняли участь представники ректората професорсько-викладацкого складу ДЗ «Луганського державного медичного університету» - професор Овчаренко М. О., доценти Скляр С. І., Корниєць Н.Г., Напрасніков С. М. Усі присутні вшанували пам’ять медиків хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.
(Натисніть на картинку для збільшення)

- # - # - # - # - # - # - # - # - # -


21.02.2018 р. в ДЗ «ЛДМУ» відбулося відкрите показове заняття з навчальної дисципліни «Підготовка офіцерів запасу».

Заняття було організоване кафедрою сімейної, соціальної, військової медицини та організації охорони здоров’я спільно з керівництвом та особовим складом мобільного військового польового госпіталя м.Севєродонецьк. Заняття розпочалося згідно з розкладом, о 8.30. Студенти 1, 2, 3 та 4 курсів прибули вчасно і проявляли зацікавленість до незвичного для них дійства.


(Натисніть на картинку для збільшення)

Для проведення заняття було організовано три навчальних точки:
1. Ознайомлення з основами тактичної медицини в найбільшій аудиторії на третьому поверсі.
2. Робота та можливості автоперев’язувальної, як етапу медичної евакуації.
3. Демонстрація можливостей пересувного стоматологічного кабінету.


(Натисніть на картинку для збільшення)

Військовий госпіталь надав необхідне обладнання та майно для організації навчальних місць та підготовлених інструкторів. Навчальне заняття з організації надання допомоги в автоперев’язувальній очолив сам начальник госпіталя, підполковник медичної служби Телефанко А. Г. Студенти побачили, як прибуває санітарний автомобіль з умовного поля бою, з нього виносять поранених, відбувається сортування і надається перша лікарська з елементами кваліфікованої хірургічної допомоги хірургічною бригадою, яка працює в автоперев’язувальної. Після надання допомоги, умовний постраждалий був завантажений в військовий санітарний автомобіль «Богдан» і евакуйований на наступний етап.


(Натисніть на картинку для збільшення)

Студенти прониклися гордістю та повагою, коли в складі хірургічної бригади побачили вчорашню студентку нашого університету, а зараз – військового анестезіолога, лейтенанта медичної служби Крапівіну Марину. Після завершення ситуаційної задачі, студенти мали змогу детально ознайомитися з конструктивними та медичними можливостями автоперев’язувальної, мобільного стоматологічного кабінету, військового санітарного автомобіля «Богдан».


(Натисніть на картинку для збільшення)

В аудиторії офіцери госпіталя вчили студентів основам тактичної медицини. Вони показували застосування засобів індивідуальної аптечки сучасного військовослужбовця. Багато з комплектуючих цієї аптечки були новиною. Студенти зацікавилися роботою з кровозупинним турнікетом, бондажем, протиопіковою пов’язкою, ізолюючою пов’язкою, назофаренгіальною трубкою, декомпресійною голкою, термоковдрою та іншими компонентами сучасної тактичної індивідуальної аптечки.

Заняття закінчилося виступом керівництва госпіталя перед студентами про можливості і роль сучасної військової медицини в Україні. Гості на своєму прикладі намагалися заохотити студентів отримувати звання офіцерів медичної служби запасу. В кінці виступив в.о.завідувача кафедри сімейної, соціальної, військової медицини та організації охорони здоров’я і оголосив, що на кафедрі розпочався набір бажаючих проходити навчання для отримання звання офіцерів медичної служби запасу. Для цього треба звернутися на кафедру, отримати направлення, пройти військово-лікарську комісію, конкурсний відбір. До набору планується група у кількості до 30 осіб, тому бажаючі – не зволікайте!


(Натисніть на картинку для збільшення)


-//-//-//-//-//-//-//-//-//-

Піднятися вгору

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Підготовка офіцерів запасу

Розклад занять

Державна екзаменаційна комісія (ДЕК)

Центр культури та дозвілля студентів

Профспілкова організація студентів

Студентське самоврядування

Студентське життя

Гуртожиток

Урочиста обіцянка студента

Клятва лікаря України

Клятва провізора

Клятва Гіппократа

Гімн ДЗ ЛДМУ

Бібліотека

Всеукраїнський тиждень права в 2017 році
Дошка оголошень для студентів

Дошка оголошень відділу ординатури

Видео ДЗ ЛДМУ

Друковані змі

Український журнал клінічної та
лабораторної медицини


ЄВРОМЕД


(c) 2018 ДЗ "Луганський державний медичний університет". Усі права захищено.