Одним з пріоритетних напрямків діяльності кафедри гуманітарних наук була і залишається виховна робота, якій приділяється значна увага. Колектив кафедри проводить різноманітні заходи.

   18 жовтня 2017 року студенти І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» долучилися до акції «Зупинимо насильство», яка проводилася Фондом народонаселення Організації Об’єднаних Націй в Україні. Метою даної акції є надання людям, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, можливості захиститись від гендерно-обумовленого насильства, а також отримати якісні послуги з охорони репродуктивного здоров’я.

   Керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Фонду народонаселення ООН в Україні Колодочка Діана Володимирівна та практичний психолог Шифман Юлія Миколаївна у щирій бесіді надали цінні поради студентам щодо дій у кризовій ситуації та можливій допомозі людині, яка її потребує.

001b

   16 листопада світова спільнота відзначала Всесвітній День філософії.

   ЮНЕСКО започаткувало цей день з метою залучити людство до багатства філософської думки, принести в буденне мислення нові ідеї та стимулювати публічні дебати інтелектуалів і громадянського суспільства з приводу викликів, які постають сьогодні перед людьми та світом.

   Викладачами кафедри було проведено бесіду зі студентами І курсу (група 10ф) на тему «Що для мене є філософія?». Молоді люди залучилися до прекрасного і загадкового світу філософії.

002b003b

   Зустріч з творчою людиною посеред виру життєвих подій – це ніби занурення у чисте джерело, дотик до думки, спокою, тиші… небайдужості…

   Львівська письменниця Вікторія Амеліна, в рамках своєї поїздки на Схід України, презентувала свій новий роман «Дім для Дома» (видавництво Старого Лева), який належить до сучасної української інтелектуальної прози. Студенти ДЗ «ЛДМУ» мали змогу поспілкуватися з письменницею.

004b

005До 295-річчя з дня народження Г.Сковороди на кафедрі було проведено конкурс на кращий реферат.

За результатами конкурсу журі визначило переможцем студентку І курсу Мірошніченко Тетяну (гр. 6 п).

 

 

15 березня 2018 року країна відзначала 155-річчя від дня народження В.Вернадського. З метою вивчення й популяризації наукових ідей геніального в рамках навчальної дисципліни «Філософія» для студентів І курсу медичного факультету був проведений тематичний семінар.

006b007b

   На кафедрі приділяється значна увага патріотичному вихованню майбутніх лікарів і провізорів, так у 2017-2018 н.р. було проведено заходи патріотичного спрямування:

 008   Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та, на виконання Плану заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та героїв АТО, на кафедрі створено стенд, що відображає подвиг Героїв Небесної сотні та героїв України-учасників антитерористичної операції, які віддали своє життя, відстоюючи права і свободи людини, захищаючи ідеали демократії та цілісність України.

 

 

 

   З нагоди відзначення річниці Чорнобильської трагедії, 26 квітня у м. Рубіжне біля Пам’ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи» відбувся мітинг-реквієм за участі студентів ДЗ «ЛДМУ» (І курс гр. 8с).

   По завершенню мітингу наші студентами разом з учасниками поклали квіти до пам’ятного знаку, а також мали змогу поспілкуватися з ліквідаторами катастрофи – мешканцями міста Рубіжне.

   В цей же день на кафедрі гуманітарних наук студенти І курсу 8 с провели презентацію з нагоди сумної дати.

009b010b

   Напередодні відзначення Дня пам`яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні студенти ІІ курсу (гр. 9-10 м) нашого університету разом з викладачами кафедри відвідали Привільнянський плацдарм.

011

   У травні 2018 року студенти І та ІІ курсів ДЗ «Луганського державного медичного університету» разом з викладачами нашої кафедри взяли участь у роботі регіонального семінару «Україна – НАТО: формула безпеки», присвяченого проблемам вступу нашої держави до Північноатлантичного Альянсу.

   З нагоди відзначення Дня Європи у Луганській області в стінах нашого університету були проведені заходи з метою пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

   Так, 15 травня 2018 року викладачами кафедри гуманітарних наук для студентів І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» була проведена лекція-дискусія «Європейський Союз: сім’я демократичних європейських держав», завдяки якій студенти змогли перевірити та вдосконалити знання про Європейський Союз та відносини Україна - ЄС.

012

   З нагоди 80-річчя Луганської області та Всесвітньому дню вишиванки 17 травня 2018 року в Східноукраїнському університеті імені В.Даля (м. Сєвєродонецьк) відбулося підведення підсумків конкурсу творчих робіт «Вишиванка власноруч». Студентки ІІ курсу (1м гр.) ДЗ «ЛДМУ» Авільцева Анастасія та Ткаченко Анастасія отримали ІІ місце у номінації «Панно, квілінг та картини».

   22 травня 2018 року в актовій залі ДЗ «ЛДМУ» відбулась зустріч керівництва закладу, викладачів та студентів з військовим лікарями – учасниками АТО.

   Хвилиною мовчання було вшановано воїнів 30-ї механізованої бригади ЗСУ України, які 4 роки тому під час нещадного бою поблизу залізничного вокзалу м. Рубіжне віддали своє життя.

Пам'ять назавжди у наших серцях!

 

У 2019 р. студенти та викладачі кафедри долучилися до низки патріотичних заходів, які проходили у Рубіжанському міському музеї, зокрема:

21 лютого вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

21lutogo21lutogo2

11 квітня з  нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

11travnya

21 травня День пам’яті жертв політичних репресій

21travnya

30 жовтня День визволення України від німецько – фашистських загарбників

30jovtnya30jovtnya2

Також щорічно на кафедрі проводяться пам’ятні заходи під назвою «Свідчення тих, хто жив», студенти та викладачі вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр.

golodomorgolodomor2

          Цікавими для студентів та викладачів кафедри стали художньо-естетичні заходи, які були відвідані в рамках вивчення курсу «Естетика»:

виставка народної майстрині Луганщини І. Літвінової  під назвою «Щастя є»

vistavalitviniva

«Читання у музеї» з львівською письменницею Вікторією Амеліною

chitanyachitannya2

виставка сучасної художниці Юлії Боярчук під назвою «Таке цікаве життя»

vistavaboyarchuk

          Вже традиційними на кафедрі гуманітарних наук стали студентські конкурси:

Фотоконкурс «Молоде обличчя ДЗ «ЛДМУ»

molodeoblicha

Творчі конкурси «Краща новорічна ялинка власними руками» та «Краща новорічна прикраса власноруч»

novorichnaprekrasanovorichnayalinka