02 грудня 2021 року провідний заклад вищої медичної освіти України – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця відзначив 180-річчя з моменту свого заснування. Урочисті збори відбулися у конференц-залі фізико-хімічного корпусу Університету. Відкрив їх ректор НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Леонідович Кучин, коротко представивши основні віхи 180-літньої історії флагмана вищої медичної освіти України. На урочистості завітали представники урядових установ та Міністерства охорони здоров’я України, Київської обласної державної адміністрації, колеги-освітяни, партнери університету з України та зарубіжжя, випускники університету і студенти й представники засобів масової інформації.

Повертаючись до історії цього навчального закладу, − зародження вищої медичної освіти на Київщині розпочалося у квітні 1840 року, саме тоді було засновано Медичний факультет Київського університету, через деякий час (9 вересня 1841 р.), 22 студенти-медики, які вступили на факультет, прослухали першу лекцію з анатомії.

Сьогодні Національний медичний університет імені О.О. Богомольця є потужним закладом вищої медичної освіти, з сучасною навчально-матеріальною базою, професіоналами-викладачами.

Від Державного закладу «Луганський державний медичний університет» дружній колектив ЗВО привітав ректор Університету, доктор медичних наук, професор Сергій Смірнов. Він висловив щиру вдячність шановним гостям за запрошенняна святкування, професорсько-викладацькому складу за їхню багаторічну роботу, за співпрацю ДЗ «ЛДМУ» та НМУ ім. О.О. Богомольця у наукових та науково-методичних сферах, студентам навчального закладу Сергій Миколайович побажав завжди поповнювати багаж знань, цікавих захоплень і веселого студентства.

На адресу університету звучали щирі слова вітань, захоплення 180-річною історією навчального закладу, побажання нових звершень. Гості вручали пам’ятні подарунки. Святкового настрою додав концерт, у якому взяли участь кращі художні колективи Національного медичного університету імені О.О. Богомольця..