07-08 липня 2020 року у місті Рубіжне у приміщенні Рубіжанської міської ради Луганське регіональне відділення Асоціації міст України (АМУ) за підтримки проєкту Демократичне врядування у Східній Україні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) провело тренінг "Підвищення обізнаності щодо реформ та процесів врядування на основі громадської участі" для потенційної Рубіжанської об’єднаної територіальної громади. В тренінгу прийняли участь представники Рубіжанської міської ради, Кудряшівської сільської ради, депутатів та представників громадських організацій, представників молодіжних спільнот, органів самоорганізації населення. ДЗ «Луганський державний медичний університет» представляла В.о. Завідувача Центру культури та дозвілля студентів Марина Соловйова.

  Тренінг був проведен у форматі міні-лекцій та практичних робіт в рамках трьох учбових модулів: «Децентралізація та управління в місцевих органах влади», «Ефективні партнерські стосунки та комунікації в контексті децентралізації в громадах», «Розвиток громади в контексті децентралізації: стратегічне планування та проєктний менеджмент». Під час тренінгу ведучі ділилися своїм досвідом залучення інструментів громадської участі, акцентували увагу на необхідності розробки Стратегії розвитку Рубіжанської об’єднаної територіальної громади на період до 2027 року та включення спільних проєктів реалізації до Плану дій, звертали увагу на важливість роботи дорадчо-консультативних органів при органах місцевого самоврядування, висловлювали необхідність застосування інструментів електронної демократії: електронних петицій, мобільних додатків громадського реагування, форматів «Прозоре місто» тощо.

  Проведення таких тренінгів дуже важливо для розуміння подальшого розвитку нашої територіальної громади та управління в державі в цілому.

002
003